بیان مشکلات روستادر گفتگوبا رئیس شورای اسلامی روستای دل آباد (قسمت اول)

بیان مشکلات روستادر گفتگوبا رئیس شورای اسلامی روستای دل آباد (قسمت اول)

در قسمت های قبل با اعضای شورای اسلامی روستای دل آباد آشنا شدیم . در این قسمت پای صحبت های  رئیس شورای اسلامی روستای دل آباد و مشکلات روستا از زبان او می نشینیم.

 رئیس شورای اسلامی روستای دل آباد  در این باره می گوید:روستای دل آباد، امروز از لحاظ بهره‌مندی از امکانات راه، تاسیسات و خدمات توسعه‌ای و آبادانی به هیچ وجه قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست. مسئولان برای روستاها کم نگذاشتند اما چه کنیم که مشکلات روستا و محرومیت‌ها فراوان است.

احمدی افزود : به شکرانه انقلاب ،روستا ازامکاناتی چون جاده، آب آشامیدنی بهداشتی، برق،تلفن ثابت،دیوار ساحلی،استخرهای سیمانی،لوله گداری حهت انتقال آب به مزارع، دهیاری،پایگاه مقاومت ، کتابخانه، کانون مسجدوغیره برخوردار شده است، اما از آنجایی که مهاجرت در روستای دل آباد در مقایسه به سایرروستاهای اطراف بسیار کمتر بوده لازم است مسئولین توجه بیشتری به روستای دل آبادنمایند تا مهاجرت گسترش نیابد.او که در کارنامه خود یک دوره دهیاری روستا را نیز دارد  بامشکلات روستا خوب آشنا وبرای آن برنامه دارد.

وی مهمترین مشکلات فعلی روستای دل آباد  که با آن مواجه است راچنین بیان می کند :

۱-مخروب بودن ۸ قنات در روستا

احمدی تخریب شدن قنات روستا را یکی دیگر از مشکلات روستا عنوان کرد و یادآور شد: از سال ۸۵ تا‌کنون خدمات ارزنده‌ای از سوی جهاد کشاورزی صورت گرفته است اما در حال حاضر هشت قنات از روستا مخروبه و نیاز به تعمیرات دارد. خشک شدن حداقل ۴ قنات معیشت تعدادی زیادی از اهالی روستا را با مشکل مواجه نموده است.

۲-دیوار ساحلی روستا:

عضو شورای اسلامی روستای دل‌آباد با اشاره به دیوار ساحلی این روستا تصریح کرد: تعمیر۳۰۰ متر از دو طرف رودخانه هنوز باقی مانده که در صورت وقوع سیل احتمال وقوع خطرات و ورود خسارات زیاد است.
۳-عدم آنتن دهی تلفن همراه در روستا

او عدم آنتن دهی تلفن همراه را از مشکلات جدی فعلی روستا و از ضروریات دانست و گفت : مکاتبات  لازم انجام شده قول هایی هم داده شده  اما هنوز اجرایی نشده است . ما با کمک دهیاری به جد پیگیرموضوع می باشیم که انشاءالله محقق شود
۴-عدم پوشش شبکه تلوزیونی دیجیتال
۵-ناتمام بودن ساختمان حسینیه بعد از سه سال
روستا برای برگزاری مراسم مذهبی،عروسی ها،جلسات ختم ،مراسم سوگواری سید وسالار شهیدان با مشکل کمبود فضا مواجه بود که تصمیم به توسعه حسینیه گرفته شد اما به علت خشکسالی ها و وضعیت بد مالی پس از گذشت سه سال ، فقط سقف ها ریخته شده است که مساعدت خیرین ونیک اندیشان را می طلبد.
۶-عدم وجود زمین برای واگذاری به متقاضیان مسکن:

در این خصوص مکاتبات لازم انجام شد که همیاری اهالی ومسئولین را می طلبد.

۷-عدم  وجود مکانی مناسب  برای تفریح و سرگرمی کودکان
۸-عدم وجود صنایع تبدیلی برای محصولات کشاورزی علی الخصوص زرشک
۹- فقدان خانه عالم در دل‌آباد

وی همچنین فقدان خانه عالم را یکی دیگر از مشکلات روستا برشمرد و اخاطرنشان ساخت: با احداث خانه عالم مشکل عدم استقبال عالم از این روستا رفع می‌شود.

احمدی ازهمکاری وهمدلی تمام اهالی روستای دل آباد با شورای اسلامی ودهیاری روستا کمال تشکر را داشت وبسیار امیدوار بود که با این همدلی مشکلات روستا هرچه سریع تر مرتفع شود تا روستایی آباد وبرخوردار از تمامی امکانات داشته باشیم و لحظات زندگی مردمانش ،قرین شادی،سعادت وسربلندی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *