تهیه شیره انگور با روش سنتی

بعد از شستن انگورها، در قدیم آن را در چرخ (محلی برای گرفتن آب انگور از هسته وپوست ) له کرده و آب شان را می گیرند؛ سپس خاک سفید را به آن اضافه می کنند.

اما خاک سفید یا خاک دوشو چیست؟
خاک سفید، خاکی است با ترکیب بالای املاح معدنی می باشد. این نوع خاک دراطراف  دل آباد به مقدار زیاد یافت می شود. که محل اصلی آن  سر خاک دوشو  که کمی بالاتر از کمالان بالا  ودر بالادست جاده اصلی قرار دارد.

خاک سفید را معمولا زیر آفتاب یا روی بخاری حرارت می دهند، سپس به آب انگور اضافه می کنند، چون خاک حرارت ندیده باعث گل آلود شدن آب انگور می شود.

در ضمن ممکن است اگر خاک سفید را به آ ن اضافه نکنند، در موقع جوشاندن، آب انگور ترش شود

آب انگوری که به آن خاک سفید اضافه کرده اند را یک شب نگه می دارند، سپس به وسیله پارچه های مخصوص، آن را صاف کرده و خاک را از آن جدا می کنند. بعد آب انگور جدا شده از خاک را بعد از ۲ ساعت می جوشانند.

 

تهیه شیره انگور

تولید کنندگان شیره سنتی معتقدند اگر آب انگور جدا شده از خاک سفید را از اول در ظرف های بزرگ “رویی” بریزند و بجوشانند، آب انگور زودتر قوام می آید و زودتر به مرحله کش دار شدن می رسد و

رنگ قهوه ای روشن و شفاف خواهد داشت.

اما اگر آب انگور جدا شده از خاک سفید را از اول در دیگ های “مسی” بریزند و در آنها بجوشانند، زمان بیشتری طول می کشد تا آ ب انگور قوام بیاید و کش دار شود و در نتیجه به خاطر جوشیدن زیاد، تیره رنگ می شود و محصول نهایی هم سفت تر خواهد بود.

 

اگر خاک سفيد به آ‌ن اضافه نشود، در موقع جوشاندن، آب انگور ترش مي شود. آب انگوري که به آن خاک سفيد اضافه کرده‌اند را يک شب نگه مي‌دارند و سپس آن را از پارچه‌هاي مخصوص عبور داده و خاک را از آن جدا مي‌کنند. بعد آن را چند ساعت مي‌جوشانند تا آب انگور قوام يابد و به مرحله کش دار شدن برسد و رنگ قهوه ‌اي روشن و شفاف پيدا کند، حالا شيره انگور آماده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *