نشریه آوای طبیعت دل آباد  اولین نشریه  روستایی بود که با خون دل راه افتاد وبا بی مهری مسولان متوقف شد

نشریه آوای طبیعت دل آباد اولین نشریه روستایی بود که با خون دل راه افتاد وبا بی مهری مسولان متوقف شد

IMG_20160526_154255_1

 

روستا ی دل آباد از سال ۸۱ دارای نشریه روستایی بود  که در روز گار انتشار خود ، اولین نشریه روستایی محسوب شده و به تیراژ ۵۰۰ سری به صورت ماهیانه انتشارمی یافته است.

این نشریه با مدیرمسئولی محمد رضا سلمانی انتشار می یافت که افراد برای انتشار آن لحظه شماری می کردند ، صفحات نشریه دست به دست می چرخید وبرای مطالعه تمام صفحات آن باید زحمت رفتن به یکی از کتابخانه های عمومی را می کشیدی. در این مجال  پای صحبت های مدیر مسئول این نشریه می نشینیم

 

photo_2016-05-29_06-57-45

 

 

 

محمد رضا سلمانی  ،مدیرمسئول نشریه آوای طبیعت دل آباد می گوید:

باتوکل به خداوند متعال ، توسل به ائمه اطهار (ع) و تفال به دیوان حافظ ،اولین شماره نشریه فرهنگی – مذهبی روستای دل آباد به نام آوای طبیعت دل آباد ،به عنوان اولین نشریه روستایی این مرز بوم به پیشنهاد اداره ترویج جهاد کشاورزی شهرستان بیرجند و کتابخانه فرهنگی قائم آل محمد روستا  دل آباد در اواخرتیر ماه  ۸۱ به چاپ رسید و بنا بر فرمایش حضرت حافظ ” یا علی گفتیم عشق آغاز شد.”

این نشریه در چهار صفحه شامل تاریخچه وفرهنگ روستا ،خاطرات خانوادهای شهدا (یاد یاران) ، طرح وپیگیری مشکلات مردم ،زندگینامه ائمه (ع) ،  مطالب طنز ،جدول و … به مدیر مسئولی  اینجانب کار خودرا آغاز کرد.

شماره دوم نشریه در اوایل شهریور ماه ۸۱ به چاپ رسید .که شامل ۸صفحه بود ومطالب متنوع دیگراز قبیل مصاحبه با مسئولین، اخبار مهم منطقه ،هواشناسی محلی ،سرگرمی و آشنایی با روستاهای همجواربه آن افزده شد.

انتشار این نشریه تا پایان سال ۸۱ ۱۳به صورت ماهیانه بود.

 

photo_2016-05-29_06-58-19

با وجود مشکلات عدیده  برسر راه انتشار  نشریه از قبیل کم شدن حمایت ها  ، در سال ۱۳۸۲ فقط سه شماره از نشریه به  چاپ رسید .عدم حمایتهای مالی ،نبود امکانات کافی جهت تهیه و عرضه نشریه وبطور کلی مشکلات مختلف برسر راه انتشار، بویژه  عدم حمایت لازم از سوی مسولین شهرستان که کار با سفارش آنها شروع شدبود ،کم شدن انگیزه را به همراه داشت که در نهایت  دوشماره ۱۳و۱۴ به عنوان آخرین شماره ها در اسفند ۸۴وفرورین ۸۵به چاپ رسید.

سلمانی  می گوید: خون دل ها خوردیم تا این نشریه  را به چاپ رساندیم . اماخرسندیم از اینکه به لطف حق و عنایات حضرت ولیعصر(عج) ، این نشریه در روزهای اوج خود در تیتراژحدود ۵۰۰ سری به چاپ می رسید و به تمام ادارت و کتابخانه های شهرستان بیرجند ، روستا ها ی دارای کتابخانه و همچنین روستا های تابعه دهستان القورات ارسال  وتوزیع می گردید.

 

 

IMG_20160526_154942

IMG_20160526_154920

خداوندرا شاکریم که توانستیم در حد بضاعت درویشانه خود جهت اعتلای فرهنگ وسربلندی روستا قدم کوچکی بر داریم .
امیدوارم که مسئولین روستا بتوانند در سایه الطاف بیکران حضرت حق و حمایت مسئولین شهرستان با همدلی افراد فرهیخته روستا نقش موثری در اعتلا و پیشرفت  همه جانبه این روستا ایفا نمایند . برای شما وسایرین که برای اعتلای فرهنگی بومی ومذهبی روستا تلاش می نمایید آرزوی توفیق و سربلندی دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *